Filozófiai gondolatok #1
A vallások tanulmányozása közben, egy sokkal mélyebb ösvényre tévedttem mint gondoltam volna. Egyszerű napnak indult, az izraeli és a palesztin konfliktus forrását kutattam, így juttottam el a vallások eredetéhez, ez a fáraók előtti időszakokat is érinti. A vallások eredete sokkal korábban elkezdődött, mint azt a történelem könyvekből megtanultuk.
Az emberiség kezdetén nem egymástól elszeparált vallások voltak, hanem egy kozmikus hitrendszer, és ez létezik a mai napig. Ennek a kozmikus hitnek lényege abban rejlett, hogy az emberek harmóniában léteztek a természettel és az univerzummal. Ebben a kozmikus hitben minden egy, és egy a minden. Az egy azt jelenti, minden egy egységből indul ki és ebből lesz egy egész, vagyis a mindenség. Minden, mindennel összeköttetésben van, de mégis külön létezik itt a földön, például egy emberei lény önálló indivídum, de egy egész részeként is definiálható. Ebben a rendszerben minden élőlénynek fontos helye van, ezért tisztelet illeti meg azt az egyedet, aki a földi létben reinkarnálódott le. Azok az ősi népek, akik mély spirituális gyökerekkel rendelkeznek, ebben a hitrendszerben élnek mind a mai napig, ilyenek az indiánok, az indiaiak, japánok, tibetiek, az ausztrál ős lakosok stb, ezeket a népcsoportokat nem lehet a később kialakult vallási kultuszba beilleszteni, ők maradtak az eredeti kozmikus hitnél.
Következő lépés a vallási szokások kialakulásában az ősi egyiptomi kultúra kialakulása, a fáraók egy teljesen más rendszerben gondolkodtak. Több isten hitet hoztak létre, ez azt jelentette, mindennek meg van a maga istene, víznek, a szélnek, tűznek stb,. A fáraók nézetei idővel változtak, ugyanis egyisten hitre tértek át, Ehnaton fáraó volt az, aki bevezette ezt a hitrendszert az ősi egyiptomi kultúrába. Ő Atont, azaz a nap istent imádta és erre a hitre téritette át a népét, akik nem igazán örültek ennek az új vallási kultusznak. Tehát ő megdöntötte az évezredes politeizmust, és lecserélte azt a monoteizmusra. Fontos megemlíteni az egyiptomi kultúrát, mert az emberiségünk alapvető tudásának alapjai innen származnak.
(későbbi posztokban bővebben lesz szó a köztes időszakról)
Majd ugrunk egy nagyot az időben és eljutunk a kereszténység kialakulásáig, ezzel kapcsolatban Mózes és Jézus nevét lehet hallani a legtöbbször. A fáraók rabszolga sorban tartották az izraelitákat, akiket hódtó hadjárat útján vittek az ősi Egyiptomba. Magasabb szinten léteztek ott mint a többi rabszolga, de ők sem voltak szabadok, viszont kaptak megfelelő élelmet, és innivalót, ami abban az időben igen nagy jelentőséggel bírt. Mózes az, aki kivezeti a zsidókat Egyiptomból Isten parancsára, ebben az időben II. Amenhóphis fáraó uralkodott. Így a zsidóság szabad lett, és megkapta a Sínai hegynél a Tórát. A Tóra a zsidó vallás szentirata, melyben Mózes tantásai vannak.
Kozmikus ősi hitrendszer
Atlantiszi kultúra – kozmikus hit
Fáraók dinasztiái :
0 – XXIII dinasztiák
Politeizmus – Monoteizmus váltakozása a dinasztiákban
Ehnaton fáraó – IV AMENHOTEP
Monoteizmus – Aton nap Isten
3 vallás jön létre:
Iszlám – Mohammed - Korán
Zsidó – Mózes – Tóra
Kereszténység – Jézus - Biblia
Azonban, hogy mi köze a kereszténységnek a zsidó valláshoz, erre a kérdésre Jézus adja meg a választ. Az első teória alapján, ő az anyja révén zsidó származású volt, nevelőapja József ismeretlen, legalábbis nem találtam 100%-os igazságot a vallási hova tartozásáról. Tehát Jézus anyja gyakorolta a zsidó vallást, mivel Izrael területén éltek, így a Tórát is ismerte, ezt a vallási tudást adtta át a fiának. A másik verzió Szűz Máriát jelöli meg Jézus anyjának, a biblia is erre utal, de itt jött egy nagy felismerés, senki nem tudja pontosan ki volt az anyja és az apja, de még azt sem, hogy hol születettt valójában. Sokan azt vallják, hogy Jézusnak két természete van, egy emberi és egy isteni. Ami viszont tény Jézusról, az a tanításai, amelyet megsztott mindenkivel vallási hovatartozás nélkül. Ő azt vallotta, a benne lévő tudás mindenkié, ezért a tanításait apostoloknak diktálta le, ezek a biblia Üjszövetség részét alkotják. Kinyilvánítja a hegyi beszédében, hogy nem megszüntetni akarja a Mózesi törvényeket, hanem teljessé tenni azokat, így a másik része a keresztény bibliának zsidó bibliát magába foglaló Ószövetség. Ebből adódóan a kereszténység alapja a zsidó szentiratokból jön, csak Jézus a saját tudásával egészítette ki azt. Voltak olyan tanításai is, amit apokrif evangéliumoknak neveznek, ezek nem kereültek be a keresztények szentiratába.
Konklúzió:
Minden kultúrában fontos helyet foglal el a vallás, nem volt ez másképpen évezredekkel ezelőtt sem, ez egy spiritualitás kiinduló pont és erre építkezik minden hit alapú rendszer. A fáraók korában kezdett kialakulni egy atlantiszról átvett vallási forma, amit aztán ők teljesen átalakítottak, majd fontos próféták tüntek fel a színen, ez volt Mózes, Mohamed és Jézus. Mózes a zsidó vallást, Jézus a kerszténységet, Mohamed pedig az iszlámot hozta létre. Jézus a tudást minden ember számára elérhetővé akarta tenni, mert a vallások tudást tartalmaznak az emberi lélek számára, ami által az fejlődhet spirituálisan, és ő ezt tudta. A másik fontos dolog amit meg kell említenünk Jézussal kapcsolatban, az az ősi kozmikus vallás, mindennek a kezdete. Számomra a vallási történetekből az rajzolódik ki, hogy vissza akart térni a kozmikus ősi hitrendszerhez, mindennek az alapjához, az atlantiszi hithez.
Folyt. Köv.