A meditáció

2017.11.19

A belső tudás megélésének eredménye, egy olyan élmény, mely által kiteljesedik az ember. Már volt szó arról, nem mindig tudunk ebben az állapotban tartósan benne maradni, de gyakorlással sikerülhet. Mi kell ahhoz, hogy a belső nyugalmamat, ne tudja külső hatás megingatni? Mire jó a meditáció, segíti ezt a folyamatot? 

A válasz persze, az igen. A meditációval egy olyan tudat állapotba kerülhetünk, amikor "üresek" leszünk. Az indiaiak ezt, üres edénynek nevezik. Amikor, ami már a túl haladott elengedjük, létre jön a tisztulás. Az üres edénybe, pedig újra csepegtetnek élményeket, érzéseket, megtapasztalásokat, melyek megtöltik az űrt. A meditáció segíti ezt az elengedési folyamatot, megállítja a felgyorsult gondolatainkat, lecsendesíti az elmét, így a már túl haladott dolgok, könnyen ürülnek ki az edényből. 

A meditáció a keleti kultúrákban nagyon jól ismert, sokan alkalmazzák, nap mint nap. A tibetieknél, a szerzetesek szinte a nap nagy részét, ezzel a tevékenységgel töltik. Ők már egy olyan tudat állapotba tudnak eljutni, a meditációnak köszönhetően, ami egy folyamatos "közép"állapotot biztosít számukra. Történjen bármi, külső hatás nem tud elérni hozzájuk, stabilitásuk megingathatatlan. Az önismeret olyan fokán állnak, ami nagyon magas szint. Köszönhetően a meditálásnak, megtudják élni a jelen pillanatot, mert nincs súly ami lehúzza őket, elméjük, testük ritmusa az egyetemes univerzummal pulzál egyszerre. Nem kalandoznak sem a múltban, sem a jövőben.

 A meditáció pont ezt segíti elő, megtalálni ezt a megfelelő ütemet, a középpontunkat, ami által  a test, lélek és szellem harmóniában tud kerülni.  Például sokan biztosan tapasztalták már, hogy szívük hevesebben ver, ha valami katartikus élmény éri őket, lehet ez nagyobb, vagy kisebb fokozatú, pozitív és negatív. Ilyenkor a szív reagál a külső érzelmi élményre, pedig a szív ritmusának megfelelő pulzálás nem ez lenne, sőt más szervek is reagálnak rá. Nagyon hangosan éljük életünket, ezek a zajok fokozzák a bennünk lévő feszültséget,  ezáltal a testi, lelki és szellemi harmónia felborul. Viszont ezt könnyű vissza állítani, ha meditációt végez az ember, aki pedig már nagyon rutinos ebben, kibillenteni sem lesz könnyű a közép stabilitásából. 

Hogyan is tudunk meditálni? Sokan nem szeretnek önmagukkal egyedül lenni, pedig a meditálás személyes véleményem szerint, egyedül  nagyon jó élmény, de csoportosan is végezhető. A természet segítheti ezt az élményt, de akár egy szobában is bármikor meditatív állapotba kerülhet bárki, nem pénz kérdése, nem kell hozzá utazni. Olyan sok helyen lehet látni, hogy ezt egy gyönyörű helyhez kötik, ami jó annak, aki tud utazni, de bárki, bármikor tud meditálni, ez nem egy kiváltság, bármennyire is ezt sugallják. Nem egy túl misztifikált dologra kell gondolni, tényleg egy csendes környezet, nyugalmi test tartás,  és önmagunkra szánt idő az, ami által létre jön a meditáció.  Ha valaki már haladó a teljes csendet értékelni fogja, akinek nehezen megy a vissza találás önmagához, megpróbálhatja nagyon jó meditatív zenékkel (a bejegyzés végén lesznek linkek), hangokkal. Ezek a hangok, ritmusok, zenék, egy olyan frekvencián mozognak, mely segíti az elme lecsendesítését, az üresedést. A víz közelsége is egy nagyon jó, sok japán helységben, ezért helyeznek el csobogókat. Minden olyan hang, amely természetes, alkalmas a meditáláshoz. A külső zajok, hangok, felfokozott rohanás kizárása a lényeg, olyan mintha kiszakadnánk a világ körforgásából, ami mostanság eléggé fokozott tempót diktál. A bennünk lévő tudás, a csendben érthető meg a legjobban. Önmagunk csendjében megpihenni, a legjobb kikapcsolódás. A meditációnál nagyon egyszerű a feladat, SEMMIT NEM KELL CSINÁLNI, csak lenni, a semmiben. Mert semmiben lenni, a minden...


Linkek: az interneten megtalálhatóak meditatív zenék, hangok (személyes ajánlás) sok más ilyen jellegű videót található, lehet válogatni.

Tibeti kürt meditáció: https://www.youtube.com/watch?v=gVaPwWbE_qY    Tibeti gong meditáció: https://www.youtube.com/watch?v=3hncJzoAiAw      Delfin, Bálna hangok: https://www.youtube.com/watch?v=Y-dmGhxyfpc        

  

Folyt. köv.

© 2017 Sinoa blogja. Minden  jog fenntartva.
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el